Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

"pobierz jako google" - problem z weryfikacją strony głównej

pobierz jako google

Najlepsza odpowiedź wojo1984, 13 stycznia 2015 - 07:31

Tak miałem dotychczas.

Wszystko działało jak należy oprócz tego że robot google nie potrafił zindeksować strony głównej i zwracał kod 501 (stąd ten wątek).

 

Admin hostingu odpisał:

"Pana strona zamiast kodu 200 czy 301 np zwraca kod błedu 501. Z tego powodu te problemy z indeksowaniem strony głównej (zresztą trudno się dziwić, skoro ta strona to jedynie strona z błedem)."

 

na wordpresie nie miałem takiego problemu.

Stawiam stronę okazionalnie i nie jestem masterem :) więc zaczłem kombinować i okazało się że po wprowadzeniu adresu domeny, strona główna odrazu przeszła weryfikację i została dodana do indesku.

 

Może jest inne wyjście, jednak ja go nie znalazłem

Przejdź do postu »


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
wojo1984

wojo1984

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Witam

 

 

Korzystam z narzędzi dla webmasterów w google. Opcja "pobierz jako google" pozwala na ręczną weryfikację i dodanie do indeksu wybranych adresów.

 

Wszystkie podstrony przechodzą weryfikację i zostają dodane, a tylko strona główna nie przechodzi weryfikacji. Dostaję komunikat:

 

Google może skontaktować się z serwerem, ale nie pozwala on pobrać adresu URL wskazanego przez Googlebota.

 

Plik rebots.txt jest OK. i wygląda jak poniżej:

User-agent: *
Disallow: /check/
Disallow: /contao/
Disallow: /system/
Disallow: /templates/
Disallow: /vendor/
Disallow: /share/index.php
Disallow: /build.xml
Disallow: /composer.json
Disallow: /composer.lock
Disallow: /README.md
Allow: /*
 

 

Wcześniejsza strona postawiona na wordpresie na tym samym hostingu nie miała problemów z weryfikacją.

 

nie mam pomysłu co mogę jeszcze sprawdzić.

 

 


  • 0

#2
wojo1984

wojo1984

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Wiem że zwracany jest kod błedu 501.

Wraz z informacją:

 

Contao Open Source CMS
No layout specified
What's the matter?

 

Jak to możliwe skoro stronka działa? Strona główna się ładuje.


  • 0

#3
milbau

milbau

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 170 postów

Sprawdź w punkcie startowym czy jest ustawiona opcja "Domyślny język"?


  • 0

#4
wojo1984

wojo1984

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Z włączoną opcją domyślny język czy bez tej opcji obecnie mi już przechodzi weryfikacja. Sposób poniżej:

 

Okazało się że nie wprowadziłem adresu domeny a on jak widać jest potrzebny dla google.

 

Jednak co zrobić jeśli w google chce się dodać adres strony z www i bez niego? (tak zaleca google)

Otóż zrobiłem dubla strony i w nim wprowadziłem adres domeny bez www. Czy dobrze?

 

Jedyny minus to w przypadku edycji artykułów trzeba to robić dwukrotnie.


  • 0

#5
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Nie rozumiem dlaczego miałbyś dublować strukturę stron? Jeżeli masz jeden punkt startowy to po prostu nie ustawiaj dla niego domeny i strona będzie działać zarówno z "www" jak i bez.


  • 0

Codefog - Contao web development


#6
wojo1984

wojo1984

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów
✓  Najlepsza odpowiedź

Tak miałem dotychczas.

Wszystko działało jak należy oprócz tego że robot google nie potrafił zindeksować strony głównej i zwracał kod 501 (stąd ten wątek).

 

Admin hostingu odpisał:

"Pana strona zamiast kodu 200 czy 301 np zwraca kod błedu 501. Z tego powodu te problemy z indeksowaniem strony głównej (zresztą trudno się dziwić, skoro ta strona to jedynie strona z błedem)."

 

na wordpresie nie miałem takiego problemu.

Stawiam stronę okazionalnie i nie jestem masterem :) więc zaczłem kombinować i okazało się że po wprowadzeniu adresu domeny, strona główna odrazu przeszła weryfikację i została dodana do indesku.

 

Może jest inne wyjście, jednak ja go nie znalazłem


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników