Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

zmiana css

css dwa serwisy podmiana

Najlepsza odpowiedź MacOne, 17 czerwca 2016 - 10:49

Istotnie 180MB może stanowić problem. Zastanawiam się tylko skąd taki rozmiar tego pliku, czy w folderach motywu (patrz ustawienia motywu) są jakieś niepotrzebne rzeczy (np. zdjęcia w galeriach na stronie, jakieś video, itp.)? W tych folderach powinny znaleźć się pliki związane tylko z motywem, bez żadnego typowego contentu.

 

na ftp w katalogu są jedynie obrazy stricte związane z css - łącznie wszystkiego 5 mb

natomiast w cms widzę, że są zamieszczone jeszcze moduły związane z wyszukiwarkami i aktualnościami i strzelam, że tam może to siedzieć

 

temat już do zamknięcia - 

skopiowałem całą strukturę i wgrywam nowe pliki i html5 (te które contao sugerowało jako tpl) i css i wszystko działa jak powino a klient ma dostęp do podgladania zmian przed ich wprowadzeniem

 

Dziękuje za poświęcony czas

Przejdź do postu »


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
MacOne

MacOne

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Witam serdecznie i prośba o pomoc

 

firma przeżywa rebranding w zwiazku z czym robimy - na razie - drobne modyfikacje na stronie 

Niestety nie moge modyfikować css na żywym organizmie muszę to robic na kopii i przesyłać do akceptacji

w związku z czym skopiowałem całą strukturę 

i nie wiem jak skopiować cały motyw (theme)

próbowałem go wyeksportować - zmieniłem nazwę i zaimportowałem z powrotem ale niestety nie działa.

 

ewentualnie gdzie należy dodać pliki .tpl to wtedy mogę odesłać w nich do nowych css-ow

 

z góry dziękuje za pomoc i poświęcony czas.


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Jaka wersja Contao, że używa jeszcze plików. tpl? Dostajesz jakiś błąd podczas importu motywu?


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
MacOne

MacOne

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

wersja 3.5.2

 
informacje o tpl znalazłem w theme - natomiast nie znalazłem plików na serwerze (ale też za dokładnie nie szukałem)
 
https://imageshack.com/i/pnrGv8P5j    ///edit - to były zwykłe pliki html5 już uzupełniam o nowe ///
 
podczas importu nie wyskakuje nic -
 
natomiast wyeksportowany plik ma 180mb i myślę, że tu może być problem :/
 
Pozdrawiam
 

 

Jaka wersja Contao, że używa jeszcze plików. tpl? Dostajesz jakiś błąd podczas importu motywu?


  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Istotnie 180MB może stanowić problem. Zastanawiam się tylko skąd taki rozmiar tego pliku, czy w folderach motywu (patrz ustawienia motywu) są jakieś niepotrzebne rzeczy (np. zdjęcia w galeriach na stronie, jakieś video, itp.)? W tych folderach powinny znaleźć się pliki związane tylko z motywem, bez żadnego typowego contentu.


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
MacOne

MacOne

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów
✓  Najlepsza odpowiedź

Istotnie 180MB może stanowić problem. Zastanawiam się tylko skąd taki rozmiar tego pliku, czy w folderach motywu (patrz ustawienia motywu) są jakieś niepotrzebne rzeczy (np. zdjęcia w galeriach na stronie, jakieś video, itp.)? W tych folderach powinny znaleźć się pliki związane tylko z motywem, bez żadnego typowego contentu.

 

na ftp w katalogu są jedynie obrazy stricte związane z css - łącznie wszystkiego 5 mb

natomiast w cms widzę, że są zamieszczone jeszcze moduły związane z wyszukiwarkami i aktualnościami i strzelam, że tam może to siedzieć

 

temat już do zamknięcia - 

skopiowałem całą strukturę i wgrywam nowe pliki i html5 (te które contao sugerowało jako tpl) i css i wszystko działa jak powino a klient ma dostęp do podgladania zmian przed ich wprowadzeniem

 

Dziękuje za poświęcony czas


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: css, dwa serwisy, podmiana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników