Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

urle / linki kanoniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

Hej!

Mam stronę, która składa się z około 160 urli. Są to głównie produkty. Nigdy nie stosowałem ścieżek, jak /produkty/anteny/yagi.html. Mam po prostu /yagi.html. Nowe wersje Contao tworzą ścieżki automatycznie, w oparciu o strukturę strony. Zastanawiam się czy jest sens zmienić tą strukturę, czyli utworzyć ścieżki typu, produkty/radiomodemy, produkty/anteny, itd., czy zostawić po staremu? Czy to ma jakieś znaczenie dla wyszukiwarek? Pytam, bo jak już zrobiłem rewolucję i z 3.5 skoczyłem na 4.4, po czym w jeden wieczór na 4.9 to kolejna rewolucja mi nie zaszkodzi ;-) Ale czy jest sens?...


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Co do sensu się nie wypowiem, bo to chyba raczej kwestia gustu, ale generowanie tzw. folderów URL możesz włączyć/wyłączyć w ustawieniach w panelu admina.


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
JarekYaro

JarekYaro

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 18 postów

Skoro już pojawił się temat to wiecie może jak ustawić globalnie żeby zamiast www.nazwadomeny.pl/Miasto/Kraków/Burgery%20%26%20Kanapki dostawać url bez polskich znaków i bez %20?

 

EDIT: Wiem, że jest taka opcja w Contao 4.9 w ustawieniach punktu startowego strony, ale korzystam z 4.4


  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Jeżeli się nie mylę to znak %20 będzie zawsze, bo to prawidłowo zakodowana spacja zgodnie ze standardem URL. Co do polskich znaków to nie wiem czy da się to globalnie ustawić. Pewnie to już rozważałeś, ale i tak napiszę – najlepiej zaktualizuj do Contao 4.9.


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

Można 4.4 zaktualizować do 4.9 przez ContaoManager'a? Czy muszę przenosić ręcznie stronę?


  • 0

#6
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

Jeżeli się nie mylę to znak %20 będzie zawsze, bo to prawidłowo zakodowana spacja zgodnie ze standardem URL. Co do polskich znaków to nie wiem czy da się to globalnie ustawić. Pewnie to już rozważałeś, ale i tak napiszę – najlepiej zaktualizuj do Contao 4.9.

Co i gdzie ustawić dokładnie aby nie generował znaczków dziwaczków w URLach? ;-)


  • 0

#7
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

Co do sensu się nie wypowiem, bo to chyba raczej kwestia gustu, ale generowanie tzw. folderów URL możesz włączyć/wyłączyć w ustawieniach w panelu admina.

nie tędy droga, jak wyłączę folery URL, to rozsypuje się wszystko i wchodzi 404 ;-) Struktura stron ma ścieżki, /produkty/anteny/site.html


  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Można 4.4 zaktualizować do 4.9 przez ContaoManager'a? Czy muszę przenosić ręcznie stronę?
 
Możesz przez Contao Managera.
 
Co i gdzie ustawić dokładnie aby nie generował znaczków dziwaczków w URLach? ;-)
 
W Contao 4.9 możesz zmienić zasady jak generowane są aliasy stron w ustawieniach punktu startowego (website root).
 
nie tędy droga, jak wyłączę folery URL, to rozsypuje się wszystko i wchodzi 404 ;-) Struktura stron ma ścieżki, /produkty/anteny/site.html

 

 

Jeśli strona ma alias "produkty/anteny/site" to musi być dostępna poprzez URL /produkty/anteny/site.html. Czy dostajesz 404 "serwerowy" czy z poziomu Contao?


  • 0

Codefog - Contao web development





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników