Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

indeksowanie - wyszukiwania


Najlepsza odpowiedź stpr, 17 stycznia 2014 - 14:54

No to w takim razie, tu można wyłączyć stronę z wyszukiwania:

Struktura strony - Ustawienia wyszukiwania - Nie przeszukuj tej strony (Po wybraniu tej opcji ta strona nie będzie brana pod uwagę podczas przeszukiwania witryny.

Przejdź do postu »


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
lopcad

lopcad

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Witam,

 

gdzie znajdują się pliki odpowiedzialne za indeksowanie stron do wyszukiwarki ? - chciałbym aby np. strony zawierające określone parametry w linku nie były indeksowane i przeszukiwane.


  • 0

#2
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów

Nie wiem czy o to Ci chodzi:

Struktura strony - Informacje meta tagów - Tagi robotów wyszukiwarek (Tutaj możesz zdefiniować jak wyszukiwarki mają interpretować Twoją stronę).


  • 0

#3
lopcad

lopcad

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Nie chodzi mi o wyszukiwarki zew. (google itp.) - tylko chodzi mi o wyszukiwarkę wewnętrzną na stronie. Używam contao 2.11.2 - może to być potrzebne więc podaję :)


  • 0

#4
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
✓  Najlepsza odpowiedź

No to w takim razie, tu można wyłączyć stronę z wyszukiwania:

Struktura strony - Ustawienia wyszukiwania - Nie przeszukuj tej strony (Po wybraniu tej opcji ta strona nie będzie brana pod uwagę podczas przeszukiwania witryny.


  • 0

#5
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

A jeżeli chcesz wyłączyć poszczególne treści z indeksowania (np. moduły) to w ich templatce należy dodać kod:

<!-- indexer::stop -->
// treść nie będzie zindeksowana
<!-- indexer::continue -->

  • 0

Codefog - Contao web development


#6
lopcad

lopcad

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Dzięki za podpowiedzi.... - spróbuję z <!-- indexer::stop --> itd.

 

Jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwe zablokowanie (nie indeksowanie przez wyszukiwarkę na stronie) np. danego katalogu pliki z grafiką.


  • 0

#7
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Co rozumiesz przez zablokowanie? Możesz zablokować zewnętrzny dostęp dowolnego katalogu za pomocą kliknięcia w ikonę kłódki w menedżerze plików.


  • 0

Codefog - Contao web development


#8
lopcad

lopcad

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Jak zablokuję to nie wyświetlają mi się grafiki... - a mi chodzi o blokadę tylko dla indeksera wyszukiwarki. Drugim tematem jest czy wiesz może gdzie ustawia się "wagi" co do dopasowania wyników w wyszukiwarce - chciałbym aby tytuł produktu miał większą wagę ?


  • 0

#9
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Ustawienie wag wyszukiwania nie jest możliwe. Funkcjonalność plików, o której mówisz, chyba również nie istnieje.


  • 0

Codefog - Contao web development





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników