Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Jest aż tak źle?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
rr97

rr97

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 61 postów

Tak jak to tu wygląda: http://mamstartup.pl...ch-systemow-cms

 

Nie wiem czy było, ale w każdym razie proponuje usunąć ten mój wpis za jakiś niedługi czas :)


  • 0

#2
milbau

milbau

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 170 postów

Ten test widziałem już kilka miesięcy demu - i wtedy zrobiłem u siebie analogiczne porównanie ale tylko porównywałem z Windu. 

Windu jest szybszy - ale Contao wypadło lepiej niż w tym porównaniu - konkretnych wartości już nie pamiętam bo robiłem to dla siebie z ciekawości. Dodatkowo Contao można też zoptymalizować a w podanym teście używali ustawień domyślnych - w Contao szablonu music academy - który ma na głównej stronie ma trochę modułów. Samo budowanie pamięci podręcznej skraca czas odpowiedzi zwykle ok. 2 krotnie.

 

Poza tym same możliwości Contao ma większe niż Windu

Podsumowując nie jest tak źle, i użytkownicy każdego z tych systemów niewielkim kosztem poprawili by znacznie wyniki swojego CMSa:)


  • 0

#3
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Strasznie obiektywny ten test :D Wg mnie najlepszy fragment:

 

Dalsza analiza wykazała, że zastosowanie nowatorskiej metody cachowania permanentnego pewnych wyników operacji PHP, które najbardziej obciążały system było strzałem w dziesiątkę! Metoda działania jest bardzo prosta: operacje najbardziej obciążające dla serwera, które nie muszą być odświeżane każdorazowo, zrzucamy do pliku *.tmp w formie zserializowanej tablicy.

  • 0

Codefog - Contao web development





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników