Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

infinity scroll page


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
wad

wad

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Jest jakiś plugin do "infinity scroll page" w contao szukałem i nie mogłem znaleźć.

A jak nie ma to jak połączyć plugin z newsami plugin js. takim jak np: http://www.infinite-scroll.com/


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

O takim rozszerzeniu nie syłszałem, bo takie implementacje zazwyczaj wykonuje się specjalnie pod jakiś projekt. Jeżeli nie zależy Ci na AJAXie, a jedynie na samym efekcie, to możesz poszukać jakiegoś skryptu JS, który tylko ukryje część newsów i resztę będzie pokazywał w miarę przewijania. Wówczas umieścisz moduł listy aktualności bez limitu rekordów.


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
wad

wad

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

O takim rozszerzeniu nie syłszałem, bo takie implementacje zazwyczaj wykonuje się specjalnie pod jakiś projekt. Jeżeli nie zależy Ci na AJAXie, a jedynie na samym efekcie, to możesz poszukać jakiegoś skryptu JS, który tylko ukryje część newsów i resztę będzie pokazywał w miarę przewijania. Wówczas umieścisz moduł listy aktualności bez limitu rekordów.

No właśnie Ajax bo tak to nie ma problemu z tym. 


  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Jak ajax to chyba nie pozostaje nic innego jak pisanie własnego modułu.


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
milbau

milbau

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 170 postów

Pod Contao nie znajdziesz, ale nie powinno być to trudne.

Podam Ci najprostrze rozwiązanie.

 

1. W js możesz sprawdzić czy jesteśmy blisko "końca" strony

2. Na stronie z listą aktualności masz ukrytą paginację - ale wiesz ile newsów wyświetlasz - którą stronę z wynikami masz wyświetlić - i jeśli są jeszcze strony do wyświetlenia ładujesz je np. za pomocą

http://api.jquery.com/load/jeśli używasz jQuery

Czyli zawartość kontenera z danej podstrony w którym są aktualności.

 

Lepiej było by pobrać tylko wpisy z bazy i je załadować - w tym przypadku tak naprawdę w contao generuje się strona, ale nie powinno być to dużym obciążeniem (chodzi o czas) a plus jest taki że cała lista wpisów będzie dostępna dla wyszukiwarek.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników