Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

formularz kontaktowy nie wysyła wiadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
nathaniel

nathaniel

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Witam,

 

Mam taki problem. Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji stworzenia formularza nawet dwa razy już od początku i ciągle jest to samo. Mianowicie nie ma znaczenia co wpiszę w adresie mailowym, nie ważne co wpiszę w temacie i nie ważne co wpiszę w wiadomości. Dostaje wiadomość zawsze z tym samym tematem który ustawiłem jako domyślny, zawsze z maila administratora a wiadomości nie ma wcale. Nie wiem co źle robię... Proszę o pomoc.


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Podeślij screenshota z konfiguracji formularza.


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
lmoshko

lmoshko

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Witam,

mam podobny problem.  screen ponizej

Załączone miniatury

  • Bez tytułu.png

  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Aby temat oraz treść e-maila odpowiadały polom w formularzu trzeba spełnić dwa warunki:

 

1. W ustawieniach formularza jako Data format wybrać e-mail.

2. Pola muszą się nazywać odpowiednio: subject i message.

 

Powyższe informacje można również uzyskać klikając na ikonkę trójkąta pomocy przy nazwie pola Data format.

 

E-mail nadawcy wiadomości powinien być taki sam jak e-mail administratora – wszak nie można wysłać mejla podszywając się pod kogoś innego.

 

Poza tym polecam moduł Notification Center (notification_center), w którym możecie ustawić wiele innych opcji wysyłanego e-maila. Tam nie ma problemu ze zmianą adresu e-mail nadawcy, ustawieniem CC czy BCC, itp.


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

Sprawdzajcie jeszcze rekordy SPF, czy zezwalają na wysłanie poczty... ;-)


  • 0

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

I najlepiej używajcie serwera SMTP, który stworzony został właśnie do tych celów ;-)


  • 0

Codefog - Contao web development


#7
h2o

h2o

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 99 postów

nie ma takiej opcji w 4.x... ;-)

 

PS. 4.9.1. nie wysyła mi maili, nie zgłasza się strona "z podziękowaniem". W logu "[2020-03-20 18:18:42] request.CRITICAL: Uncaught PHP Exception Swift_TransportException: "Expected response code 250 but got code "550", with message "550 Bad HELO - Host impersonating domain name ..." Domena adresata jest inna, niż domena serwera testowego, nie wspominając o konfiguracji SPF. Czy to jest normalne, znaczy zacznie wysyłać jak przełączę serwis na domenę roboczą, gdzie jest pełna konfiguracja poczty, SPF, DKIM itd?

 

EDIT:

Domena serwera musi być taka sama jak domena nadawcy/adresata. Dla przykładu, domena strony to www.mojastrona.pl, a więc adres odbiorcy maila również user@mojastrona.pl. W 4.9.1 nie można się podszyć pod innego adresata / domenę.

 

Oczywiście rekord SPF musi zezwalać na taką wysyłkę: v=spf1 a ​mx ip4:TWOJE-IP -all​


  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Oczywiście, że jest opcja ustawienia SMTP w Contao 4. Nie ma ustawień w panelu administratora, gdyż Contao 4 wykorzystuje framework Symfony do wysyłania mejli i z tego powodu SMTP należy skonfigurować tak jak w Symfony: https://symfony.com/...l#configuration

 

… lub dla najnowszych wersji: https://symfony.com/...l#configuration


  • 0

Codefog - Contao web development





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników