Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Paginacja

paginacja stronicowanie

Najlepsza odpowiedź Kamil, 29 stycznia 2016 - 08:20

Nie, okej - myślałem, że chodzi o rozwiązanie dla konkretnego elementu, a dopiero później zajarzyłem, że ma to być uniwersalne. W moim kodzie wkradła się literówka, spróbuj ten:

 

https://gist.github....48df0ff4226cd70

Przejdź do postu »


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Leszek

Leszek

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 18 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaPolska

Przy dzieleniu strony na podstrony, contao generuje strony z parametrem page_n79, page_l94 itp.
Czy istnieje możliwość, by contao generowało strony z parametrem page bez tej części parametru za podkreśleniem?
Obecnie gdy ręcznie wpiszę w przeglądarkę ten parametr, wyświetla mi pierwszą stronę, niezależnie od wpisanego nr strony.


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Parametr paginacji w URL składa się z "page_" + identyfikatora content elementu lub modułu. Ma to na celu możliwość wstawienia dwóch elementów z niezależną paginacją na tej samej stronie. Nie da się tego zmienić.

 

Obecnie gdy ręcznie wpiszę w przeglądarkę ten parametr, wyświetla mi pierwszą stronę, niezależnie od wpisanego nr strony.

 

A konkretnie to jaki adres URL wpisujesz?


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
Leszek

Leszek

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 18 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaPolska

Parametr paginacji w URL składa się z "page_" + identyfikatora content elementu lub modułu. Ma to na celu możliwość wstawienia dwóch elementów z niezależną paginacją na tej samej stronie. Nie da się tego zmienić.

 

 

A konkretnie to jaki adres URL wpisujesz?

 

Wpisuję w przeglądarkę np.  domena.pl/strona.html?page=2 lub domena.pl/strona.html?page=3 to wyświetla mi zawartość strony domena.pl/strona.html.

Google w Search Console wykazuje mi podwójne meta-opisy i podwójne tagi tytułowe. Chciałem do tych stron dodać np. strona 2, strona 3 itd. Różne parametry komplikują sprawę.


  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Jakiego rozwiązania z paginacją używasz? To jest jakiś moduł czy content element? Jakie ID ma ten rekord?


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Może coś takiego w fe_page by zadziałało: https://gist.github....48df0ff4226cd70


  • 0

Codefog - Contao web development


#6
Leszek

Leszek

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 18 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaPolska

Kod z linku dodaje do wszystkich podstron tekst "Strona", ale nie dodaje nr strony.

Do paginacji używam wbudowanego elementu w Contao 3.4.4. Nie wiem o jakie ID chodzi, paginacji używam do galerii zdjęć, aktualności i modułu "Wylistowanie tabeli".


  • 0

#7
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
✓  Najlepsza odpowiedź

Nie, okej - myślałem, że chodzi o rozwiązanie dla konkretnego elementu, a dopiero później zajarzyłem, że ma to być uniwersalne. W moim kodzie wkradła się literówka, spróbuj ten:

 

https://gist.github....48df0ff4226cd70


  • 1

Codefog - Contao web development


#8
Leszek

Leszek

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 18 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaPolska

Dzięki Kamil, wszystko działa wyśmienicie


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: paginacja, stronicowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników