Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Isotope ograniczenie widoku produktu dla redaktorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
qba_graf

qba_graf

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 40 postów

Witam

 

Mam 6 redaktorów edytujących tylko swoją część strony.

Zmieniam funkcjonalność strony na sklep isotope i potrzebuję zrobić coś takiego:

 

Każdy z redaktorów ma możliwość dodania produktu do wszystkich dostępnych kategorii, ale chcę aby dany redaktor widział w backendzie w produktach tylko te które on wstawi, natomiast na stronie oczywiście pokażą się wszystkie produkty, które również były wstawione przez innych użytkowników.

 

Jest jakaś opcja którą mogę włączyć albo jakiś moduł za pomocą ustawię taką funkcjonalność.

 

Być może zamiast Isotopa użyć czegoś innego?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.


  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Domyślnie chyba nie ma takiej opcji, ale jeśli masz trochę doświadczenia w php to powinno być to w miarę proste do zrobienia:

 

1. Dodajesz nowe pole "author" w tl_iso_product z wartością domyślną aktualnego użytkownika

2. Dodajesz nowy onload_callback w tl_iso_product, który filtruje rekordy po aktualnym użytkowniku (jeśli nie jest on administratorem)

 

Coś w ten deseń: https://gist.github....b0f3a6012ede419


  • 0

Codefog - Contao web development


#3
qba_graf

qba_graf

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 40 postów

OK dzieki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanko.

 

Jest jakaś opcja żeby w "isotope" w zarządzaniu produktami pozycja SKU wskakiwała automatycznie np. +1 do już istniejącego indeksu SKU albo zeby to calkiem wylaczyc ??

Wiem, że jest to opcja wymagana, ale będę miał kilku użytkowników i jak każdy będzie musiał szukać nru indeksu to będzie zbyt kłopotliwe (chodzi o to żeby REDAKTOR nie musiał wpisywać nru SKU)

 

Natomiast opcja sku na stronie w chwili obecnej nie będzie widoczna, ponieważ główny użytkownik strony chwilowo nie chce uruchamiać sklepu internetowego i moim zdaniem jest to zbyteczne.

 

Opcja KOSZYK, PŁATNOŚCI, itd chwilowo będzie nie używana, ale produktów będzie dość dużo.

 

Z góry dzięki za pomoc


  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Atrybut SKU można wyłączyć w ustawieniach typu produktu.


  • 0

Codefog - Contao web development


#5
qba_graf

qba_graf

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 40 postów

Domyślnie chyba nie ma takiej opcji, ale jeśli masz trochę doświadczenia w php to powinno być to w miarę proste do zrobienia:

 

1. Dodajesz nowe pole "author" w tl_iso_product z wartością domyślną aktualnego użytkownika

2. Dodajesz nowy onload_callback w tl_iso_product, który filtruje rekordy po aktualnym użytkowniku (jeśli nie jest on administratorem)

 

Coś w ten deseń: https://gist.github....b0f3a6012ede419

 

Ok.

Problem jest w tym, że ja aż tak dobry w php to nie jestem. Podpinam stronki pod contao najprostszym zawsze sposobem.

Jeśli możecie mi pomóc to spoko.

Nie tworzyłem nigdy wcześniej nowego pola, dlatego stąd moje pytanie i problem z tym związany.

 

Takiej opcji nikt wcześniej nie potrzebował jak stawiałem strony.

 

Jakby ktoś mi powiedział jak i gdzie umieścić wpisy to będę wdzięczny.

Z góry dzięki


  • 0

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

Spróbuj tamten kod wrzucić do /system/modules/dcaconfig.php i zobaczymy czy będzie działać.


  • 0

Codefog - Contao web development





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników