Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Problem z formularzem kontaktowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
ds

ds

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 10 postów
Witam,
utworzyłem prosty formularz kontaktowy z kilkoma polami, wszystkie pola są wymagane; w ustawieniach formularza zaznaczyłem "wyślij dane e-mailem", format danych e-mail. Problem polega na tym,że na podany w formularzu adres e-mail przychodzi tylko czysta treść wiadomości bez jakichkolwiek informacji zawartych w pozostałych polach (dane kontaktowe) a ponadto jako nadawca wiadomości występuje administrator typolight a nie wypełniający formularz (podany przez niego adres e-mail). W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.
  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Problem tkwi w tym, że opcja "wyślij dane e-mailem" bierze pod uwagę tylko pola: temat, wiadomość, kopia zapasowa i zwrotny adres e-mail. Spróbuj zaznaczyć opcję "wyślij dane RAW".

Jeśli to cię nie usatysfakcjonuje, proponuję zainstalować rozszerzenie EFG (Extended Form Generator).
  • 0

Codefog - Contao web development


#3
ds

ds

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 10 postów

Spróbuj zaznaczyć opcję "wyślij dane RAW".


Dzięki,teraz jest ok.
Przy okazji ,a propos EFG - nie mam czasu zainstalować tego rozszerzenia i przetestować - czy ktoś używał tego w praktyce? Co jeszcze można zrobić za pomocą EFG oprócz wysłania maili potwierdzających i zapisania danych z formularza w bazie danych, bo o ile zrozumiałem do tego głównie służy to rozszerzenie?
  • 0

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Ja EFG instaluję w pierwszej kolejności. Generalnie przydaje mi się do personalizowania wysyłanych e-maili. W każdym polu konfiguracji możemy użyć tzw. insert tagu, który będzie odpowiadał danemu pola w formularzu.

Przykładowo możemy utworzyć taki o to szablon mejla:
Temat wiadomości: {{form::temat}}

{{form::tresc}}

--
{{form::imie_nazwisko}}
Gdzie temat, tresc i imie_nazwisko to pola formularza na stronie.
  • 0

Codefog - Contao web development


#5
fth

fth

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 17 postów
Tak z ciekawości, da się ustawić w EFG replay-to na adres podany przez osobę która pisze wiadomość ze strony ? To mnie najbardziej boli w wersji standard formularza.. przy odpowiedzi odpowiadam sam sobie i muszę podmieniać adresata.
  • 0

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że jest taka opcja...
  • 0

Codefog - Contao web development


#7
Grzesiu

Grzesiu

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 19 postów

a ponadto jako nadawca wiadomości występuje administrator typolight a nie wypełniający formularz (podany przez niego adres e-mail)


Tu wystarczy pogrzebać w bazie danych:
phpMyadmin -> baza danych Typolight -> Szukaj -> wpisać adres e-mail z którego jest wysyłany formularz -> podmienić na właściwy adres np.: na adres kontaktowy strony - kontakt@twojadomena.pl

Polecam też zainstalować rozszerzenie FormAuto - http://www.typolight...0000099.en.html
  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
http://blog.qzminski... ... h-the-efg/
  • 0

Codefog - Contao web development


#9
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów

Problem tkwi w tym, że opcja "wyślij dane e-mailem" bierze pod uwagę tylko pola: temat, wiadomość, kopia zapasowa i zwrotny adres e-mail. Spróbuj zaznaczyć opcję "wyślij dane RAW".



ale to w takim razie jest maly blad. Bo kiedy wybieram format wiadomosci, jest taki dymek:

E-mail
Ignores all fields except email, subject, message and cc (carbon copy) and sends the form data like it had been sent from a mail client. File uploads are allowed.


okay, ale mam takie szybkie/krotkie pytanie:
w ktorym miejscu, mozna wrzucic message, typu:
Dziękujemy, twój email został wysłany
  • 0

#10
Grzesiu

Grzesiu

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 19 postów

okay, ale mam takie szybkie/krotkie pytanie:
w ktorym miejscu, mozna wrzucic message, typu:
Dziękujemy, twój email został wysłany


W Formularzu masz coś takiego:
Dołączona grafika

uprzednio tworzysz stronę z textem podziekowania i zaznaczasz ją w formularzu =)

Chyba o to Ci chodziło 8)

Pozdr.
  • 0

#11
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów
tak dokładnie. dzięki!
  • 0

#12
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów
Panowie (i ew. Panie),
macie jakis pomysl, dlaczego, kiedy zaznacze, ze pole ma byc obowiazkowe, on to mi drukuje do html?

ale tylko, kiedy pole 'field label' jest wypelnione, przed nim jest wstawiane tekst 'Mandatory field'. Mozna to zobaczyc tu:

http://www.ajf.edu.p...zam_szkole.html
  • 0

#13
milbau

milbau

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
Dodaj w stylach .invisible { display:none} i nie będziesz widział "'Mandatory field' i innych niepotrzebnych elementów typu 'pomin nawigację' itp.
  • 0

#14
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów
dzieki,
a gdzie sie modyfikuje teksty, jezeli mam ustawiona walidacje na polu typu email i potem po przeladowaniu mam message po angielsku... chcialbym sobie go zamienic na PL
  • 0

#15
milbau

milbau

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 170 postów
W zasadzie jest to już przetłumaczone wszystko - masz wgrane spolszczenie typo?
  • 0

#16
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów
wlasnie spolszczylem TL, ale jest jeden komunikat po ang, pozostale sa juz po polsku:
This field must not be empty
  • 0

#17
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski

W zasadzie jest to już przetłumaczone wszystko - masz wgrane spolszczenie typo?

Dodam, że oprócz tego, trzeba ustawić język strony (na której znajduje się formularz) na pl.
  • 0

Codefog - Contao web development


#18
motorola

motorola

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 85 postów
w sensie: struktura stron -> edycja 'Wprowadź język, którego używasz na stronie' - bo tam mam pl.

offtop:
hehe, fajne to spolszczenie 'Planista' :D


edit:
jakby ktos szukal tego EFG, to znajduje sie on w katalogu 'Form' w katalogu rozszerzen.

edit2:
Dodam, że jest GENIALNY!
  • 0

#19
siudek

siudek

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWolne Miasto Gdańsk
A ja dodam - wcześniej było pytanie o replay-to, tylko przypominam, że aby użytkownik końcowy mógł odpowiadać automatycznie na adres wpisany w formularzu wcale nie potrzeba EFG. :] Wystarczy tylko w samym formularzu pole gdzie user wpisuje email nazwać 'email' (bez myślników, w ciągu, wielkość liter nie ma znaczenia). I już delikwent klikając 'odpowiedz' w Outlooku odpowiada na adres z formularza. :] Za adres wpisany w 'from' odpowiada wpisany email admina 'Struktura stron->Punkt startowy nowego serwisu->Adres e-mail administratora strony'. :] Wiem, że nie odkryłem Ameryki, ale w wątku nie ma o tym.

A ja mam inny problem - zainstalowałem EFG i nagle przestały mi działać skrypty (brak mapki google i slimbox). Sprawdziłem wszystkie wpisy, w szablonach jak i w konfiguracji i było ok. Odinstalowałem wpierw export potem EFG i wszystko wróciło do normy...dziwne? Ma ktoś pomysł? Miałem typo 2.7.5 po aktualizacjach obecnie do 2.8.3.

Pozdrawiam,
  • 0
--
siudek siudkowski




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników