Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

style css


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
wasek

wasek

    Nowy na forum

  • Zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów
Siema

jestem kompletnie zielony w tym contao, ale zostałem zmuszony do pracy na tym CMSie (muszę zająć się administracją strony która została stworzona na tej platformie).
Szukam wszędzie ale nie bardzo kumam jak zrobić tak prostą rzecz jak wprowadzenie swego stylu dla tekstu, odsyłaczy itp.
Czy ktoś mógłby w tak prosty sposób jak tylko się da napisać krok po kroku jak to zrobić?

Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2
gutenbergus

gutenbergus

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 189 postów
Zaglądnij do Themes >> Twój szablon >> Ikona CSS. Tam znajdziesz definicje styli użytych na stronie. Wystarczy dodać odpowiednie modyfikacje stylu. jeśli strona jest już skończona to prawdopodobnie znajdziesz tam definicje elementów a i a:hover.
Jeśli podane miejsce okaże się "puste" to sprawdź czy strona nie kożysta z zewnętrznego pliku z definicją css. Wtedy pozostaje edycja tego pliku przy użyciu np notatnika.
  • 1

#3
mosilver

mosilver

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 162 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaOpole, Poznań, Kamienna Góra
zauwazylem ze przy nowych wersjach contao style css sa chyba kompresowane np (12c4772e36.css), w ustawieniach mam wylaczona kompresje skryptow oraz minimalizacje kodu - jak wiec przywrocic jawny wyglad (sciezke) domyslnych stylow?
  • 0
www.it-inspire.pl - from love to design -

#4
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
mosilver, po wyłączeniu tych opcji powinieneś również usunąć pliki cache stylów (moduł Maintenance/Utrzymanie systemu).
  • 0

Codefog - Contao web development


#5
mosilver

mosilver

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 162 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaOpole, Poznań, Kamienna Góra
czyszczenie wszystich wpisow w Utrzymanie systemu niestety nie pomaga ;/ w ustawieniach w podpowiedzi wypisane jest ze wlaczenie wymaga modyfikacji htaccess - moze tu cos jest wymuszone? kombinuje z ustawieniami mod_deflate ale to tez nic nie daje ;/
  • 0
www.it-inspire.pl - from love to design -

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
A wyłącz całkowicie .htaccess (zmień nazwę) i zobacz czy dalej pliki są skompresowane.
  • 0

Codefog - Contao web development


#7
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Hej, witam wszystkich. Chciałem przerobić istniejącą stronę tak, by korzystała z Contao. W tym celu, z tego co kiedyś było ponazywanymi divami, zrobiłem kilka modułów (typu własny kod HTML). Nie zmieniałem żadnych id w tagach. Zaimportowałem również do Contao działający (na starej stronie) CSS. Niestety, Contao zdaje się ignorować mój zaimportowany plik CSS, ponieważ żaden z nowych modułów nie zmienił wyglądu choć odrobinę. Co robię niewłaściwie?
  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Czy na pewno w ustawieniach szablonu strony (page layout) załączyłeś wybrany arkusz css?
  • 0

Codefog - Contao web development


#9
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Wchodzę w Themes - Page layouts

W sekcji: Style sheets
mam zaznaczony mój CSS
  • 0

#10
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Sprawdź Firebugiem (lub wbudowaną konsolą chrome), czy jakiekolwiek elementy mają Twoje style. Czy edytowałeś templatkę fe_?
  • 0

Codefog - Contao web development


#11
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Sprawdź Firebugiem (lub wbudowaną konsolą chrome), czy jakiekolwiek elementy mają Twoje style. Czy edytowałeś templatkę fe_?


Nie mają. Przypomniałem sobie, że pousuwałem wszystkie css-y i został tylko mój.

edit:
Wygląda na to, że w ogóle nie mam nic w Layout/Templates. Powinienem coś tam mieć?
  • 0

#12
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Nie, nie powinieneś. Czy masz tą stronę może online? Już nie wiem co jest nie tak.
  • 0

Codefog - Contao web development


#13
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Nie, nie powinieneś. Czy masz tą stronę może online? Już nie wiem co jest nie tak.


Tak, mam. Napiszę na priv
  • 0

#14
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Problem rozwiązany - przy imporcie pliku CSS Contao źle zinterpretował komentarz CSS i w efekcie cały kod CSS był objęty tym komentarzem.
  • 0

Codefog - Contao web development


#15
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Chciałem jeszcze zapytać o jedną rzecz, z którą nie mogę sobie poradzić. Jak wyciągnąć stopkę tak by była bezpośrednio pod tagiem body, by stopka mogła mieć rozmiar 100% strony? Contao robi coś takiego:

<body id="top" class="win firefox fx13">
<div id="wrapper">
<div id="header">
<div id="container">
<div id="footer">
</div>
</body>

a ja chcę


<body id="top" class="win firefox fx13">
<div id="wrapper">
<div id="header">
<div id="container">
</div>
<div id="footer">
</body>
  • 0

#16
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Musisz utworzyć nową templatkę "fe_page" i ją edytować: zakładka Layout > Templates (Szablony).
  • 0

Codefog - Contao web development


#17
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Wklikałem się tam
Templates > Add a new template > original template: fe_page.html5

Pojawiło się fe_page.html5 (2.1 kB). Jak to się edytuje?
  • 0

#18
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Najlepiej w swoim ulubionym programie, a potem wrzucasz to na FTP ;) Ale od wersji 2.11 (albo 2.10) jest już wbudowany edytor, pod taką niebieską ikonką.
  • 0

Codefog - Contao web development


#19
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Hm, ja mam wersje 2.11 i nie było żadnej niebieskiej ikonki. W każdym bądź razie dzięki, bo nie myślałem, że się coś edytuje poza Contao. Na razie wszystko śmiga.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników