Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Błąd 403 Forbidden przy próbie edycji czegokolwieg

błąd 403 403 forbidden nie można edytować

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Witam. Mam problem na 1 z instalacji contao, po zalogowaniu do admina przy próbie edycji czegokolwieg (np. próba wejścia do artykułu) wyskakują mi błedy 403 Forbidden.

KOMUNIKAT PRZY PRÓBIE WEJŚCIA DO EDYCJI ARTYKUŁU:
You don't have permission to access /php-fpm/php53-fpm?do=article&table=tl_content&id=1 on this server.

Może to nakieruje, że dostawca hostingu przenosił mnie na inny serwer, ale mam też inne strony, które były razem z tą przenoszone i one działają, więc już sam nie wiem czy to może mieć coś z tym współnego.

Werjs contao 2.10.3.
  • 0

#2
ctom

ctom

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 77 postów
a tak z ciekawości - możesz wkleić tu urla jaki masz po wejściu do listy artykułów i url jaki masz pod jakimś "ołówkiem" w tej zakładce ? (oczywiście samą nazwę domeny możesz pominąć)
  • 0

#3
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Takie mam URL-e
Lista: adres_strony.pl/contao/main.php?do=article
Edycja: adres_strony.pl/php-fpm/php53-fpm?do=article&table=tl_content&id=4
  • 0

#4
ctom

ctom

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 77 postów
a ten do edycji to nie powinien wyglądać inaczej ? np. contao/main.php?do=article&table=tl_content&id=4

sprawdziłbym plik tl_content w system/modules/backend/dca/
  • 0

#5
sido

sido

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 118 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaWarszawa
też od razu zwróciłem uwage na linki zawierające "php-fpm". I wygląda to niestety na to, że winowajcą jest hosting.
  • 0
Strony internetowe (Contao, joomla, sklepy internetowe, marketing) i wszystko inne co jest związane z internetem. ;)

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Tak, to ma związek z FastCGI czy czymś podobnym. Napisz do hostingu, oni powinni to rozwiązać.
  • 0

Codefog - Contao web development


#7
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Napisałem do hostingu i mi naprawili, napisali, że zmienili:

W pliku: system/libraries/Environment.php

zmieniliśmy

ORIG_SCRIPT_NAME -> SCRIPT_NAME
ORIG_SCRIPT_FILENAME -> SCRIPT_FILENAME

Może komuś się przyda. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Nonsens, przy następnej aktualizacji Contao problem prawdopodobnie powróci.
  • 0

Codefog - Contao web development


#9
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Myślałem o tym Kamilu co będzie po aktualizacji ale czemu problem występuje tylko na jednej stronie, kiedy przenosili mi całą zawartość, czyli przynajmniej kilka stron gdzie nie ma problemu. To co powinienem zrobić?
  • 0

#10
qrczak

qrczak

    Ekspert

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaŻuławy

Myślałem o tym Kamilu co będzie po aktualizacji ale czemu problem występuje tylko na jednej stronie, kiedy przenosili mi całą zawartość, czyli przynajmniej kilka stron gdzie nie ma problemu. To co powinienem zrobić?

Ja też to miałem i hosting przyznał, że pozmianiał coś z FastCGI ale że koliduje to z moimi instalacjami Contao więc dopisali mnie do jakiejś listy i nie mam z tym już problemu. Może u Ciebie mogą zrobić podobnie. Bo faktycznie może byc tak, że po jakiejś aktualizacji problem powróci u Ciebie.
  • 0

#11
ctom

ctom

    Doświadczony

  • Zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 77 postów
@stpr może "pochwal się" hostingodawcą ;-)
  • 0

#12
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów

@stpr może "pochwal się" hostingodawcą ;-)


Wiesz co nie chcę podawać hostingu, bo teraz to by wyglądało tak, że ich obgaduje, przynajmniej mi się tak wydaje, że tak by to wyglądało.
Fakt, że wynika z ustalonych w tym przypadku informacji, że poszli trochę na łatwiznę z tymi ustawieniami, takie działanie, na krótką metę jak to się mówi.
Napiszę do nich, o tych aktualizacjach i zobaczę co mi odpiszą.
Widzisz w sumie to jestem z nich zadowlony jak do tej pory, szybko odpisują, tę sprawę (chociaż może nie do końca tak jak powinni) załatwili w jakieś 15 minut, w 90% przypadkach odpisują maksymalnie w ciagu 1 godziny, telefony odbierają praktycznie zawsze, a przenieśli mnie dlatego, że trochę im przymulało serwer co sam zaobserwowałem od jakiegoś czasu, może to nie są powody żeby ich nazywać super hostingiem ale póki co się sprawują.
  • 0

#13
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów

Ja też to miałem i hosting przyznał, że pozmianiał coś z FastCGI ale że koliduje to z moimi instalacjami Contao więc dopisali mnie do jakiejś listy i nie mam z tym już problemu. Może u Ciebie mogą zrobić podobnie. Bo faktycznie może byc tak, że po jakiejś aktualizacji problem powróci u Ciebie.


Dzieki za radę dopytam ich, a raczej podsunę pomysł :).
  • 0

#14
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Napisali, że jak problem będzie się powtarzał to ustawienia odgórnie nałożą, nie ma problemu.

Napisali też, że jest to błąd Contao, które nieprawidłowo działa przy użyciu FastCGI. Dla FastCGI wykorzystuje wspomniane zmienne (np. $_SERVER['ORIG_SCRIPT_NAME']), podczas, gdy nie powinien (służą one do czegoś innego) i że należałoby to zgłosić do twórców Contao. Tylko, że ja się nie znam na programowaniu i nie mam pojęcia czy to tak jest.

Poza tym nie wiem, czy ten błąd jeśli faktycznie to jest błąd (i być może już został usunięty w nowych wersjach), nie dotyczył tylko tej wersji Contao, bo przecież inne strony mi działają na tym serwerze. Nie działa mi 2.10.3 ale 2.10.4 już bez problemów, 2.11 też działają. No to tyle, chyba wyjaśnione, a jak nie to pisać :).
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników