Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!
Zdjęcie

Prestashop i Contao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Co ma wspólnego Prestashop i Contao? Czy to dwa wykluczające się narzędzia?

edit:
Przy okazji, zauważyliście że na serwerze czas jest skopany o godzinę? Niestety Polska ma ten prymitywny i zacofany zwyczaj zmiany czasu.
  • 0

#2
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Czemu wykluczające się? Contao jest CMSem, a Prestashop rozwiązaniem e-commerce, więc się nie wykluczają.
  • 0

Codefog - Contao web development


#3
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Czemu wykluczające się? Contao jest CMSem, a Prestashop rozwiązaniem e-commerce, więc się nie wykluczają.


A w jaki sposób te dwa rozwiązania powinny współpracować ze sobą - w takim razie?
  • 0

#4
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Mogą współpracować za pomocą jakiegoś modułu np. integrującego użytkowników obu tych skryptów, tak aby ktoś jak rejestruje się w jednym to nie musi już w drugim bo konto w drugim tworzy się automatycznie. To jest tylko przykład oczywiście i nigdy z takim modułem się nie spotkałem jeśli chodzi o w/w skrypty.
  • 0

#5
ORLONnet

ORLONnet

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 235 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaCiechanów

Mogą współpracować za pomocą jakiegoś modułu np. integrującego użytkowników obu tych skryptów, tak aby ktoś jak rejestruje się w jednym to nie musi już w drugim bo konto w drugim tworzy się automatycznie. To jest tylko przykład oczywiście i nigdy z takim modułem się nie spotkałem jeśli chodzi o w/w skrypty.

ja się spotkałem
ba, nawet go pisałem
współpraca contao i prestashop jest lekko sztuczna, (jak pisał Kamil) to dwa niezależne byty
  • 0

#6
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Zamiast Presty proponuję użyć Isotope ecommerce, to będziesz miał i stronę i sklep na jednym skrypcie :)
  • 0

Codefog - Contao web development


#7
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Zamiast Presty proponuję użyć Isotope ecommerce, to będziesz miał i stronę i sklep na jednym skrypcie :)


Oglądałem sampla isotope i nie zrobił na mnie wrażenia tak jak Prestashop. Ponieważ się na tym NIE znam, mam zamiar wybrać to, co chce się sprzedać.

edit:
Czyli to, co ładniej wygląda na samplach. Przy okazji, jak ktoś ma coś imponującego w Isotope to proszę pokazać.
  • 0

#8
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Wiesz, Presta tak naprawdę jest od strony technicznej fatalnym softem, a zdobyła taką popularność tylko dzięki temu, że pojawiła się w odpowiednim momencie. No i oczywiście za pomocą silnego marketingu ;) Z czasem i Isotope się rozwinie, ale na razie ma mniej ficzerów niż Presta.
  • 0

Codefog - Contao web development


#9
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów


Oglądałem sampla isotope i nie zrobił na mnie wrażenia tak jak Prestashop. Ponieważ się na tym NIE znam, mam zamiar wybrać to, co chce się sprzedać.

edit:
Czyli to, co ładniej wygląda na samplach. Przy okazji, jak ktoś ma coś imponującego w Isotope to proszę pokazać.


Nie wiem co masz na myśli pisząc sampla, strzelam, że chodzi o wygląd zewnętrzny sklepu. Jeśli tak to zależy on w obu przypadkach wyłącznie od umiejętności osoby tworzącej szablon (grafika, kodera), bo oba skrypty pozwalają praktycznie osiągnąć dowolny wygląd. Jeśli więc gdzieś widziałeś lepszy lub gorszy wygląd zewnętrzny sklepu to nie powinieneś do niego przywiązywać uwagi, bo możesz zrobić lub zlecić zrobienie takiego szablonu jaki ci się będzie podobał.

Przykłady wdrożeń isotope z innego posta: govet.pl, tom-el.com.pl.

P.S. Chcesz otworzyć sklep czy sprzedać komuś sklep, bo jakoś tak jak czytam te posty to twój cel jest dla mnie coraz bardziej zastanawiający?
  • 0

#10
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

P.S. Chcesz otworzyć sklep czy sprzedać komuś sklep, bo jakoś tak jak czytam te posty to twój cel jest dla mnie coraz bardziej zastanawiający?


Chcę otworzyć swój sklep. Mam już pewne doświadczenie w Contao.
  • 0

#11
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Wiesz, Presta tak naprawdę jest od strony technicznej fatalnym softem, a zdobyła taką popularność tylko dzięki temu, że pojawiła się w odpowiednim momencie. No i oczywiście za pomocą silnego marketingu ;) Z czasem i Isotope się rozwinie, ale na razie ma mniej ficzerów niż Presta.


Co jest fatalnego w Preście?
Polecasz Isotope + Contao. Pokazałbyś jakieś przykłady realizacji?
  • 0

#12
Kamil

Kamil

    Contao ambassador

  • Administratorzy
  • 1 538 postów
  • Strona www:zobacz
  • LokalizacjaLidzbark Warminski
Dwa przykłady zostały podane już wyżej, ale istnieje pewnie więcej. PrestaShop jest fatalnie napisana i od strony technicznej to jeden wielki koszmar - wystarczy w jednym oknie otworzyć kod Contao, a w drugim dowolny Presty, różnicę widać jak na dłoni ;)

Cytując już klasyka, którego sam znalazłem:

// classes/Validate.php
public static function isAnything($data)
{
	return true;
}

  • 0

Codefog - Contao web development


#13
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Dwa przykłady zostały podane już wyżej


Tak, sprawdzałem. Myślałem że podasz coś co sam robiłeś w Isotopie

Mam nadzieję, że ten Isotop to jakiś banał w stylu dodaje moduł logowania na stronę, dodaje moduł zamówienia itd... Zaraz będę sprawdzał. Chciałbym, żeby sklep bez layoutu powstał w 1-2 godziny - a nie siedzenie cały dzień nad jakąś bzdurą w stylu logowanie :)
  • 0

#14
spin80

spin80

    Ekspert

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów
Wszystko zależy czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz integracji z allegro czy jakimiś hurtowniami to wybierz prestę - wprawdzie za dodatkowe moduły zapłacisz ale nie będziesz musiał ich pisać samodzielnie.

Prestę wdrażałem raz i to jakieś dwa lata temu i z tego co pamiętam to w porównaniu z Isotope było mniej konfiguracji. Głównie dlatego, że w przypadku contao + isotope całość możemy dostosować do swoich potrzeb. Czyli najpierw musimy potworzyć odpowiednie moduły. Następnie wybrać np. gdzie ma przenosić użytkownika po zalogowaniu, rejestracji itd. Przez co trochę trzeba poklikać.

Ja osobiście wdrażałbym isotope ze względu na łatwą konfigurację i mimo wszystko(mało modułów) spore możliwości.
  • 0

#15
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów
Pieniądze nie są ważne. Ważny jest efekt.
  • 0

#16
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Trochę moim zdaniem źle zacząłeś z tym postem dlatego, jeśli chcesz założyć sklep i pieniądze nie są ważne tylko efekt, to napisz nam tak:

1) Jakie ma mieć funkcjonalności sklep?
2) Czy ma mieć integrację z:
- porównywarkami,
- allegro
- systemami płatności
- systemami ratalnymi
3) Czy ma mieć integrację z jakimś programem magazynowo-handlowym?
4) Czy ma mieć integrację z jakimś cennikiem /katalogiem/systemem dostawców twoich?
5) Co chcesz sprzedawać - nie musi być konkretnie, chodzi o cechy/atrybuty towaru?
6) W jaki sposób towar w sklepie będzie aktualizowany i dodawany, czy tylko ręcznie czy automatycznie z jakich cenników?
7) Jaką liczbę produktów przewidujesz w sklepie na początek i jaką w późniejszym etapie?
8) Najważniejsze, ciągle piszesz ważny jest efekt, opisz dokładnie co dla ciebie jest efektem, bez tego ani rusz, każdy z nas może mieć na myśli inne cele?

Wydaje mi się, że to są podstawowe pytania, które powinieneś opisać aby ktoś z tu obecnych mógł udzielić Ci jakiejś rzetelnej rady.
  • 0

#17
BorysBe

BorysBe

    Bywalec

  • Zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Trochę moim zdaniem źle zacząłeś z tym postem dlatego, jeśli chcesz założyć sklep i pieniądze nie są ważne tylko efekt, to napisz nam tak:

1) Jakie ma mieć funkcjonalności sklep?
2) Czy ma mieć integrację z:
- porównywarkami,
- allegro
- systemami płatności
- systemami ratalnymi
3) Czy ma mieć integrację z jakimś programem magazynowo-handlowym?
4) Czy ma mieć integrację z jakimś cennikiem /katalogiem/systemem dostawców twoich?
5) Co chcesz sprzedawać - nie musi być konkretnie, chodzi o cechy/atrybuty towaru?
6) W jaki sposób towar w sklepie będzie aktualizowany i dodawany, czy tylko ręcznie czy automatycznie z jakich cenników?
7) Jaką liczbę produktów przewidujesz w sklepie na początek i jaką w późniejszym etapie?
8) Najważniejsze, ciągle piszesz ważny jest efekt, opisz dokładnie co dla ciebie jest efektem, bez tego ani rusz, każdy z nas może mieć na myśli inne cele?

Wydaje mi się, że to są podstawowe pytania, które powinieneś opisać aby ktoś z tu obecnych mógł udzielić Ci jakiejś rzetelnej rady.


ad 1) z punktu widzenia klienta:
a) ma mieć koszyk (dodanie towaru i ilości sztuk)
b ) możliwość wybrania trowaru i oglądnięcia go w jakiś sposób
c) ma mieć możliwość poinformowania mnie o zamówieniu
d) ma mieć możliwość zwyklego zalogowania, oraz zalogowania prez facebook i uzupełnienia danych adresowych

ad 2)
chcę integracji tylko z systemami płatności takimi jak Pekao24, żeby pieniądze mogły wpłynąć na konto frmy
nie chćę porównywarki i systemów ratalnych

Chcę część produktów wystawiać także na Allegro (tyle, że droższe o marże dla Allegro). Nie wiem jednak, co to znaczy integracja z Allegro. Może bym to chciał, jakbym wiedział na czym to polega i co to daje

ad 3)
nie chce integracji z programem magazynowo-handlowym - jeśli bedzie potrzeba, zawsze jestem w stanie szybko postawić aplikacje na serwerze ASP.NET (nie znam PHP) która będzie dostawała interesujace mnie informacje przez GET i POST

ad 4) nie - mam tylko jednego potencjalnego dostawcę towarów, nie potrzebuje się nim afiszować

ad 5) akcesoria i sprzęt mobilny (komórki, tablety itd.) Wiem, że marże są niskie, ale ja nie potrzebuję dużych zysków

ad 6) na razie nie stać mnie na zakup dużej ilości towarów, więc bedę dodawał go ręcznie

ad 7) na początek 3-5 sztuk, żeby sprawdzić, czy jest zainteresowanie. Nie jestem w stanie przewidzieć późniejszego etapu, zapewne będzie to zależeć od tego, jak szybko sprzęt zostanie kupiony

ad 8) Efektem jest dla mnie to, że wrzucam raptem trzy-cztery moduły na stronę - i klient już może się zalogować, złożyć zamówienie a skrypt może poinformować mnie o tym. Od strony zarządzania oczekuje wyświetlania danych klientów na stronie dla admina sklepu, oraz dodawania towaru do sklepu.

Mogę taki sklep napisać samodzielnie w ASP.NET ale nie uważam, że to ma sens, skoro istnieją gotowe rozwiązania
  • 0

#18
stpr

stpr

    Znawca

  • Zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
Od.1 Moduł logowania przez Facebook, nie mam pojęcia czy istnieje, reszta jest
Od.2 Integracja z Pekao24 raczej nie istnieje do obydwu, a integracja z allegro, to takie jakby pół automatyczne wystawianie produktów będących w sklepie na allegro, zaoszczędza pracy
Od. 3 Nie chcesz to nie :)
Od. 4 Fajnie, nie pytałem jakiego dostawce masz więc nie wiem czemu miałbyś się nim afiszować ale ok, pytałem tylko czy przewidujesz integrację
Od. 6 Dodawanie ręczne chyba ma każdy sklep
Od. 8 Przy Isotope będzie więcej troszkę czasu trzeba poświęcić aby osiągnąć "efekt" ale tym bym się nie zniechęcał, bo jeśli myślisz o tym poważnie to powinieneś znaleźć czas żeby się tym zajmować, tym bardziej powiedzmy parę godzin konfiguracji nie powinno nikogo odstraszyć. Jeśli natomiast nie masz czasu, to nie wiem jak chcesz zajmować się tym sklepem, jak go będziesz promował, bo obecnie nie wystarczy po prostu założyć sklep i zostawić go samemu sobie ale to jest moje zdanie nie musimy się zgadzać w tej kwestii

Jeśli chodzi o ASP.NET to wcale nie musisz pisać sklepu od podstaw, czytałem, że "nopcommerce", jest pisane w tym języku i jeszcze jakiś jeden wiem że powinien być, obydwa darmowe. Więc skoro znasz asp to może skorzystaj z tego rozwiązania i będziesz sobie mógł dopisać to czego potrzebujesz :).

Takie małe podsumowanie: możesz spokojnie brać Isotope, bo 2 moduły, których mu brakuje nie powinny bardzo dużo kosztować, oczywiście nie jestem pewien, może ktoś kto się zna poda orientacyjne ceny, podkreślam orientacyjne, a w zasadzie rząd wielkości. Znasz trochę Contao więc powinien to być dobry wybór. Presta z tego co rozumie to nowy temat więc nie polecam, mimo, że "efekt" byłby pewnie szybciej osiągnięty, to jednak zawsze to coś nowego do poznania/nauczenia. No i zawsze możesz popatrzeć na tego nopcommerce czy poszukać innych tego typu, jest to jakaś alternatywa i zasadność też jest, jako że znasz ASP, więc czemu nie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników