Skocz do zawartości

Witamy na polskim forum Contao
Zarejestruj się teraz, aby skorzystać ze wszystkich funkcji forum. Kiedy się zalogujesz, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, rozdawać punkty reputacji, korzystać z prywatnych wiadomości i zarządzać swoim profilem. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj się już teraz!

Zawartość użytkownika BorysBe

Odnotowano 20 pozycji dodanych przez BorysBe (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 29-kwietnia 23 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#4560 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 08 listopada 2012 - 16:16 w Początkujący

Trochę moim zdaniem źle zacząłeś z tym postem dlatego, jeśli chcesz założyć sklep i pieniądze nie są ważne tylko efekt, to napisz nam tak:

1) Jakie ma mieć funkcjonalności sklep?
2) Czy ma mieć integrację z:
- porównywarkami,
- allegro
- systemami płatności
- systemami ratalnymi
3) Czy ma mieć integrację z jakimś programem magazynowo-handlowym?
4) Czy ma mieć integrację z jakimś cennikiem /katalogiem/systemem dostawców twoich?
5) Co chcesz sprzedawać - nie musi być konkretnie, chodzi o cechy/atrybuty towaru?
6) W jaki sposób towar w sklepie będzie aktualizowany i dodawany, czy tylko ręcznie czy automatycznie z jakich cenników?
7) Jaką liczbę produktów przewidujesz w sklepie na początek i jaką w późniejszym etapie?
8) Najważniejsze, ciągle piszesz ważny jest efekt, opisz dokładnie co dla ciebie jest efektem, bez tego ani rusz, każdy z nas może mieć na myśli inne cele?

Wydaje mi się, że to są podstawowe pytania, które powinieneś opisać aby ktoś z tu obecnych mógł udzielić Ci jakiejś rzetelnej rady.


ad 1) z punktu widzenia klienta:
a) ma mieć koszyk (dodanie towaru i ilości sztuk)
b ) możliwość wybrania trowaru i oglądnięcia go w jakiś sposób
c) ma mieć możliwość poinformowania mnie o zamówieniu
d) ma mieć możliwość zwyklego zalogowania, oraz zalogowania prez facebook i uzupełnienia danych adresowych

ad 2)
chcę integracji tylko z systemami płatności takimi jak Pekao24, żeby pieniądze mogły wpłynąć na konto frmy
nie chćę porównywarki i systemów ratalnych

Chcę część produktów wystawiać także na Allegro (tyle, że droższe o marże dla Allegro). Nie wiem jednak, co to znaczy integracja z Allegro. Może bym to chciał, jakbym wiedział na czym to polega i co to daje

ad 3)
nie chce integracji z programem magazynowo-handlowym - jeśli bedzie potrzeba, zawsze jestem w stanie szybko postawić aplikacje na serwerze ASP.NET (nie znam PHP) która będzie dostawała interesujace mnie informacje przez GET i POST

ad 4) nie - mam tylko jednego potencjalnego dostawcę towarów, nie potrzebuje się nim afiszować

ad 5) akcesoria i sprzęt mobilny (komórki, tablety itd.) Wiem, że marże są niskie, ale ja nie potrzebuję dużych zysków

ad 6) na razie nie stać mnie na zakup dużej ilości towarów, więc bedę dodawał go ręcznie

ad 7) na początek 3-5 sztuk, żeby sprawdzić, czy jest zainteresowanie. Nie jestem w stanie przewidzieć późniejszego etapu, zapewne będzie to zależeć od tego, jak szybko sprzęt zostanie kupiony

ad 8) Efektem jest dla mnie to, że wrzucam raptem trzy-cztery moduły na stronę - i klient już może się zalogować, złożyć zamówienie a skrypt może poinformować mnie o tym. Od strony zarządzania oczekuje wyświetlania danych klientów na stronie dla admina sklepu, oraz dodawania towaru do sklepu.

Mogę taki sklep napisać samodzielnie w ASP.NET ale nie uważam, że to ma sens, skoro istnieją gotowe rozwiązania



#4557 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 08 listopada 2012 - 10:55 w Początkujący

Pieniądze nie są ważne. Ważny jest efekt.



#4549 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 06 listopada 2012 - 23:22 w Początkujący

Dwa przykłady zostały podane już wyżej


Tak, sprawdzałem. Myślałem że podasz coś co sam robiłeś w Isotopie

Mam nadzieję, że ten Isotop to jakiś banał w stylu dodaje moduł logowania na stronę, dodaje moduł zamówienia itd... Zaraz będę sprawdzał. Chciałbym, żeby sklep bez layoutu powstał w 1-2 godziny - a nie siedzenie cały dzień nad jakąś bzdurą w stylu logowanie :)



#4546 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 06 listopada 2012 - 21:47 w Początkujący

Wiesz, Presta tak naprawdę jest od strony technicznej fatalnym softem, a zdobyła taką popularność tylko dzięki temu, że pojawiła się w odpowiednim momencie. No i oczywiście za pomocą silnego marketingu ;) Z czasem i Isotope się rozwinie, ale na razie ma mniej ficzerów niż Presta.


Co jest fatalnego w Preście?
Polecasz Isotope + Contao. Pokazałbyś jakieś przykłady realizacji?



#4545 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 06 listopada 2012 - 21:41 w Początkujący

P.S. Chcesz otworzyć sklep czy sprzedać komuś sklep, bo jakoś tak jak czytam te posty to twój cel jest dla mnie coraz bardziej zastanawiający?


Chcę otworzyć swój sklep. Mam już pewne doświadczenie w Contao.



#4535 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 05 listopada 2012 - 21:13 w Początkujący

Zamiast Presty proponuję użyć Isotope ecommerce, to będziesz miał i stronę i sklep na jednym skrypcie :)


Oglądałem sampla isotope i nie zrobił na mnie wrażenia tak jak Prestashop. Ponieważ się na tym NIE znam, mam zamiar wybrać to, co chce się sprzedać.

edit:
Czyli to, co ładniej wygląda na samplach. Przy okazji, jak ktoś ma coś imponującego w Isotope to proszę pokazać.



#4526 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 03 listopada 2012 - 22:34 w Początkujący

Czemu wykluczające się? Contao jest CMSem, a Prestashop rozwiązaniem e-commerce, więc się nie wykluczają.


A w jaki sposób te dwa rozwiązania powinny współpracować ze sobą - w takim razie?



#4522 Prestashop i Contao

Napisano przez BorysBe w 03 listopada 2012 - 00:19 w Początkujący

Co ma wspólnego Prestashop i Contao? Czy to dwa wykluczające się narzędzia?

edit:
Przy okazji, zauważyliście że na serwerze czas jest skopany o godzinę? Niestety Polska ma ten prymitywny i zacofany zwyczaj zmiany czasu.



#4308 Wersje językowe a archiwum aktualności

Napisano przez BorysBe w 29 lipca 2012 - 01:08 w Początkujący

Właściwie coś dziwnego zauważyłem. W ramach jednej domeny stworzyłem dwa serwisy, jeden PL drugi EN. Obydwa mają archiwum aktualności. Jedno archiwum jest po angielsku, drugie powinno być po polsku.

No właśnie, powinno być.

Na polski tłumaczy się kto dodał komentarz, oraz słówko "Wróć" (zamiast "Go back").
Natomiast nie tłumaczy się "Read more..." ani "Add comments, submit comment itd... i pola z tego formularza do zostawiania komentarzy).

Co może powodować taką anomalię? Nie wiem, jak to naprawić?



#4257 BOM problem

Napisano przez BorysBe w 10 lipca 2012 - 22:32 w Instalacja i konfiguracja

Ostatnio miałem problem, nad którym spędziłem dwa dni i myślę, że warto podzielić się swoim doświadczeniem, aby zaoszczędzić innym czasu.

Jeśli Twoja strona w Contao nie wyświetla się prawidłowo w starszych przeglądarkach a walidator W3C sugeruje, że dzieje się tak z powodu występowania znacznika BOM, Ty zaś nie wiesz co jest tego powodem, bo wszystkie templatki są zapisywane przez Ciebie jako UTF-8 bez BOM - oto rozwiązanie dla Ciebie.

Sprawdź czy nie zedytowałeś któregoś pliku PHP z konfiguracją za pomocą webowego menadżera plików.

Dostawca usług serwerowych udostępnia często takie narzędzia (menadżer plików). Kłopot polega na tym, że niektóre webowe narzędzie do edycji plików kodują edytowane pliki *.php jako UTF-8 z BOM - sic!. BOM, według Wikipedii, to znacznik kolejności bajtów, kilka dodatkowych bajtów danych, które ma ułatwić pewnym edytorom tekstowym poprawną interpretację znaków. Niestety, niektóre skrypty PHP z BOM zostają nieprawidłowo zinterpretowane i przestają działać poprawnie.

W Contao - okazuje się - że jeśli którykolwiek z plików PHP obsługiwanych przez Contao zawiera BOM, to dokument wynikowy, również dostaje znacznik BOM na początku. Stanie się tak, nawet jeśli ani jedna istniejąca w projekcie "templatka" nie ma tego BOM-a. To zaś - rozwala układ strony w starszych przeglądarkach. Chrome 9 słabo sobie z tym radzi, zaś Internet Explorer 9 zaś pada zupełnie.
W przypadku jakiejkolwiek edycji plików w zewnętrznym edytorze, warto skorzystać z narzędzia BOM Checker.
http://en.contaowiki.org/BOM_Checker

Wyświetli ono wszystkie pliki, w których pojawił się BOM. Narzędzie to jest dostępne w Katalogu rozszerzeń i Instaluje się bezproblemowo. W moim przypadku feralne okazały się zwykłe pliki konfiguracyjne: dcaconfig.php i localconfig.php.



#4255 URL do nowo stworzonych stron

Napisano przez BorysBe w 09 lipca 2012 - 10:49 w Początkujący

Genialna odpowiedź. Dziękuję :) Tak jeszcze przy okazji. Gdzie znajdę tutorial, jak się robi mapę serwisu?



#4253 URL do nowo stworzonych stron

Napisano przez BorysBe w 09 lipca 2012 - 00:55 w Początkujący

Uczę się tego Contao, ale muszę jeszcze spytać się o pewne rzeczy - przepraszam, że pytam, ale wciąż nie mogę sobie poradzić z pewnymi najprostszymi sprawami. Stworzyłem dodatkowe strony tak jak w tutorialu widziałem. Dodałem strony i artykuły. Zrobiłem je widocznymi. W nazwie strony wpisałem "jakas-nazwa". Chodzi o to, że o ile na stronę główną łatwo mi się odwołać w pasek adresu wpisując nazwę domeny, to nie mam pojęcia jak "z palca" dostać się do dowolnej innej, stworzonej strony.

powiedzmy, wydawało mi się oczywistym, że powinno to działać tak:
www.mojadomena.pl/jakas-nazwa

Natomiast po wpisaniu czegoś takiego dostaję 404

W ustawieniach zaznaczyłem przyjazne URL-e. Zmieniłem też nazwę .htaccess.default na .htaccess, ale dalej nie ma efektu. Co należy zrobić?



#4251 [Coin Slider] Niedziałająca galeria

Napisano przez BorysBe w 07 lipca 2012 - 22:39 w Rozszerzenia

Doinstalowałem Coin Slider do mojego Contao, Osadziłem go jako moduł, nadałem sekcji nazwę i określiłem class.

Wszedłem w Coin Slider > New Slideshow stworzyłem nowy slideshow, dodałem dwa zdjęcia.
I tu pierwsze zdziwienie:

Na stronie nie wyświetla się wcale żaden slideshow, a po prostu widoczne są te dwa, wybrane wcześniej zdjęcia. Żadnej animacji, żadnej zmiany. Co może brakować?



#4250 style css

Napisano przez BorysBe w 07 lipca 2012 - 20:02 w Początkujący

Hm, ja mam wersje 2.11 i nie było żadnej niebieskiej ikonki. W każdym bądź razie dzięki, bo nie myślałem, że się coś edytuje poza Contao. Na razie wszystko śmiga.



#4248 style css

Napisano przez BorysBe w 06 lipca 2012 - 12:34 w Początkujący

Wklikałem się tam
Templates > Add a new template > original template: fe_page.html5

Pojawiło się fe_page.html5 (2.1 kB). Jak to się edytuje?



#4246 style css

Napisano przez BorysBe w 06 lipca 2012 - 10:24 w Początkujący

Chciałem jeszcze zapytać o jedną rzecz, z którą nie mogę sobie poradzić. Jak wyciągnąć stopkę tak by była bezpośrednio pod tagiem body, by stopka mogła mieć rozmiar 100% strony? Contao robi coś takiego:

<body id="top" class="win firefox fx13">
<div id="wrapper">
<div id="header">
<div id="container">
<div id="footer">
</div>
</body>

a ja chcę


<body id="top" class="win firefox fx13">
<div id="wrapper">
<div id="header">
<div id="container">
</div>
<div id="footer">
</body>



#4229 style css

Napisano przez BorysBe w 03 lipca 2012 - 10:05 w Początkujący

Nie, nie powinieneś. Czy masz tą stronę może online? Już nie wiem co jest nie tak.


Tak, mam. Napiszę na priv



#4227 style css

Napisano przez BorysBe w 02 lipca 2012 - 21:46 w Początkujący

Sprawdź Firebugiem (lub wbudowaną konsolą chrome), czy jakiekolwiek elementy mają Twoje style. Czy edytowałeś templatkę fe_?


Nie mają. Przypomniałem sobie, że pousuwałem wszystkie css-y i został tylko mój.

edit:
Wygląda na to, że w ogóle nie mam nic w Layout/Templates. Powinienem coś tam mieć?



#4223 style css

Napisano przez BorysBe w 02 lipca 2012 - 09:54 w Początkujący

Wchodzę w Themes - Page layouts

W sekcji: Style sheets
mam zaznaczony mój CSS



#4219 style css

Napisano przez BorysBe w 02 lipca 2012 - 01:14 w Początkujący

Hej, witam wszystkich. Chciałem przerobić istniejącą stronę tak, by korzystała z Contao. W tym celu, z tego co kiedyś było ponazywanymi divami, zrobiłem kilka modułów (typu własny kod HTML). Nie zmieniałem żadnych id w tagach. Zaimportowałem również do Contao działający (na starej stronie) CSS. Niestety, Contao zdaje się ignorować mój zaimportowany plik CSS, ponieważ żaden z nowych modułów nie zmienił wyglądu choć odrobinę. Co robię niewłaściwie?